۹ روز مانده تا کنکور !!!

در این روزهای مانده به کنکور، یه سری کار یا عادت‌های خوب و مفید رو در خودت ایجاد کن، تا در روز کنکور با آرامش حضور پیدا کنی و بهترین نتیجه خودت رو بگیری، چندتا از این کارهارو در ادامه براتون آوردیم:

  1. خواب شبانه‌‌تون رو تنظیم کنید یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابید و صبح ساعت ۶ از خواب بیدار شوید تا هم به این روتین عادت کنید و هم در روز کنکور سرحال و شاداب باشید.
  2. به صبحانه خوردن عادت کنید، یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورید تا انرژی لازم برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی رو داشته باشید. نخوردن این وعده غذایی مهم، عوارض بی شماری از جمله افت شدید قند خون، سستی و بی حالی، عصبانیت، بی‌حوصلگی، افسردگی و عدم انگیزه مطالعه و در نتیجه افزایش میزان استرس شما را به دنبال دارد.
  3. هر روز صبح از ساعت صبح ۸ تا ۱۲ ظهر به طور یکنواخت و با استراحت‌‌های کوتاه تست مروری بزنید یا آزمون بدهید تا جسم و ذهن‌‌تان به این زمان و شرایط عادت کند. با این کار در روز آزمون ذهن و جسم آماده تری دارید. یادتون نره که کنکور فقط اطلاعات درسی نیست، بلکه جسم شما هم مورد سنجش قرار میگیره.
  4. از معاشرت با افرادی که به شما استرس و یا انرژی‌های منفی می‌دهند، جدا خودداری کنید. در جلسه آزمون شما تنها هستید، پس سعی کنید در سکوت و تنهایی به مرور و انجام کارهای لازم بپردازید.
  5. مدیتیشن کنید. مدیتیشن به زبان ساده، یعنی تمرکز بر تنفس، پس در زمان های استراحت به مدیتیشن و مراقبه بپردازید. نیاز نیست که خودتون رو درگیر مکان و قوانین مدیتیشن کنید، در مکانی آرام چشم‌هاتون رو ببندید، عضلات‌تون رو رها کنید و بر روی تنفس‌تون تمرکز کنید.
  6. با توجه به نظر مشاوره شخصی‌تون، درس جدید نخونید و بیشتر به دوره و زدن تست بپردازید.
  7. اگر احساس می‌کنید که نیاز به مشاور و صحبت کردن با متخصصان این حوزه را دارید، مشاوران ما در اپلیکیشن تراز آماده کمک به شما عزیزان هستند.

امیدوارم که مطالب بالا براتون مفید بوده باشه.

موفق و خوشحال باشید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *