میزان خواب کنکوری

همیشه خواب مهم بوده!! مخصوصا وقتی انرژیتو نیاز داشته باشی و بخوای واسه کارهای خودت برنامه داشته باشی.
برنامه داشتن برای انجام کارها خیلی مهمه.
پس با من همراه شو چند تا گام رو بهت اموزش بدم.
گام‌اول: ساعت مشخصی رو واسه خوابت در نظر بگیر. اگه یک شب ساعت ۱ و شب دیگه ساعت ۳ میخوابی… اولین گام اینه که حتما سر تایم مشخص بخوابی!! مثلا روزی کم کاری کردی و خواستی جبران کنی رو بذار واسه آخر هفته که با آزمون‌ها و جمع بندی میتونی جبران کنی اگه خوابت به هم بریزه کل هفته تحت تاثیر قرار میگیره.
گام دوم: همیشه در کنار ساعت خواب، ساعت مشخصی هم برای درس خوندن در نظر بگیر. اینطوری هم از درس هم از تفریح و هم از خواب خودت به خوبی استفاده میکنی.مثلا با خودت تکرار کن این تایم برای استراحته، این تایم برای خوابه و….
*ساعت خواب مناسب: ۶ تا ۸ ساعت، واسه شما خواب مناسبیه.
سعی کنید بیشتر و کم تر از این نشه چون تاثیراتشو بعدا میزاره و کارو سخت میکنه،
*آلارم تنظیم‌کن: آلارم رو تنظیم کن، آلارم رو توی کمد بزاد و کلیدشو بزار یه منطقه دیگه که بهش دسترسی نداشته باشی یا به یکی از اعضای خانواده بسپار که بیدارت کنه. یادتون باشه اگه زود بیدار میشید ولی کل روز بی حوصله‌اید، استراحت بعدازظهرهم میتونه مفید و خوب باشه. با یک تایم خواب مفید و به اندازه میتونید به کل برنامه ریزی‌های روزانتون برسید و هیچوقت تایم کم نداشته باشید. اگر میزان خواب شب شما کم است، چرت بعداز ظهر مانند یک میان وعده عمل می‌کند. شما می‌توانید کمبود خواب شب خود را در طول روز با چرت زدن جبران کنید. یک چرت کوتاه می‌‌تواند شما را سرحال بیاورد، اما چرت طولانی می‌تواند کمبود خواب شب گذشته را جبران کند. همین‌طور چرت با قهوه (چرتی که پس از خوردن یک قهوه می‌زنند و ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد) یک روش طبیعی برای مقابله با «آدنوزین» است.

1 دیدگاه در “میزان خواب کنکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *