معرفی و بررسی رشته آموزش زبان انگلیسی

برای ورود به هر رشته‌ای مهارت‌ها و شایستگی‌هایی لازم است. رشته‌ای که امروز میخوام معرفی کنم نیاز به علاقه به خواندن مطالب، داشتن سطح دانش زبان خوب و پشتکار در این رشته بسیار مهم است.
*معرفی دروس عمومی در مقطع کارشناسی: فارسی عمومی، تربیت بدنی، اندیشه اسلامی، تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، تاریخ تحلیلی صدر اسلام و دانش خانواده و جمعیت.
*معرفی دروس اصلی در مقطع کارشناسی: دستور و نگارش، گفت و شنود، خواندن و درک مطلب، فنون یادگیری، آوا شناسی، دستور و زبان پیشرفته و روانشناسی تربیتی.
*معرفی دروس تخصصی در مقطع کارشناسی: اصول و روش ترجمه، کلیات زبان شناسی، نگارش پیشرفته، نمونه نثر‌های ساده انگلیسی، مکالمه موضوعی، جامعه شناسی اموزش و پرورش و کاربرد اصطلاحات.
فارغ التحصیلان می‌توانند در زمینه‌هایی مثل ترجمه متون، مترجم تور‌های گردشگری، اموزش و تدریس زبان انگلیسی در مدارس، دانشگا‌ه‌ها و آموزشگاه‌ها مشغول به کار شوند.همچنین این فارغ التحصیلان می‌توانند در وزارتخانه‌ها نیز مشغول به کار شوند و برخی هم می‌توانند آموزشگاه زبان تاسیس کنند.
*برترین دانشگاه‌‌های رشته آموزش زبان انگلیسی در ایران: دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دانشگاه شیراز، دانشگاه مازندران، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریز، دانشگاه گیلان، دانشگاه کاشان و دانشگاه ارومیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *