روش مطالعه درس عربی برای کنکور

بیشتر دانش آموزان علاقه‌ای به درس عربی ندارند، و می‌گویند این درس هیچ تاثیری در زندگی ندارد، ولی در هر حال این درس هم مانند دروس دیگر، شامل موارد امتحانی کنکور است. توجه داشته باشید چون بیشتر داوطلبان به سراغ این درس نمی‌روند، شما اگر زرنگ باشید، می‌توانید به راحتی به سوالات این درس در کنکور پاسخ دهید و چند قدم از بقیه جلوتر باشید.
*برای اینکه درس عربی را در کنکور ۱۰۰ بزنید: از همان ابتدا مطالب را باید با دقت مطالعه کنید تا وقتی معنی لغات را درک نکرده باشید، نمیتوانید ترجمه متن را داشته باشید و باید مداوم به قسمت لغات و ترجمه آنها نگاه کنید.
*ترجمه و مفاهیم: خواندن لغات هر درس از کتاب و کتاب‌های کمک آموزشی و سراغ متن درس بروید تا آنها را ترجمه کنید.
*قواعد: ابتدا قواعد و حرکت گذاری‌ها را یاد بگیرید و برای خود یادداشت کنید، چندین بار تکرار کنید تا خوب یاد بگیرید. بعد از آن سراغ تمرین‌های کتاب و کتاب‌های اموزشی بروید تا قواعد در ذهن شما ماندگار شود.
*زمان گذاشتن برای حل تست: شما باید کمترین زمان را برای حل تست‌های این درس در نظر بگیرید. بعد از اتمام درس و استراحت کوتاه، تعدادی سوال تستی برای خودتان همراه با زمان در نظر بگیرید و به آن زمان پایبند باشید.
*مطالعه پاسخنامه تست‌ها: بعد از حل تست‌ها، پاسخ‌ها را چک کنید و توضیحات را هم مطالعه کنید زیرا ممکن است نکته ای باشد که موقع مطالعه درس، توجه نکرده باشید و مهم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *